default_mobilelogoПрийом замовлень на весну відкрито!

Вказуйте працюючий номер телефона та e-mail!
Не забувайте вказати номер складу "Нової пошти"
та повідомляти про Вашу оплату карткою!

(066) 706-51-98, (096) 742-34-15
(для замовленнь по телефону та Viber
)

Увійти

Увійдіть у свій акаунт

Ім'я користувача *
Пароль *
Запам'ятати мене

Садіння

Садити троянди слід на сонячному місці. Їх можна садити весною (березень-квітень) і восени (вересень-жовтень). Не можна садити кущі на сквозняках. Не виносять троянди заболоченого місця. Не слід садити троянди на місцях, де раніше вони росли.

Троянди погано ростуть на бідних грунтах. Кислотність грунту для троянд має бути 5,5-6,5 рН. Перед посадкою важливо не пересушити коренів. Якщо корені пересушені, стебла зморщені,кущ необхідно перед посадкою потримати у вологій землі, або 8-12 год. у теплій воді. Такий саджанець після посадки слід підгорнути вологою землею.

При посадці місце щеплення повинно бути на 2-5 см нижче рівня грунту. Ямку копають розміром 40х40х40см. Перед посадкою гострим сікатором обрізають сухі і пошкоджені гілки, залишаючи верхню надземну частину висотою 15-20см. В ямку можна ставити 0,5 відра перегною. Не слід ставити у ямку те, що може визвати гниття (тирса, хвоя).

При посадці корені слід розправляти в сторони. Після посадки садженці поливають водою, в якій розчинено стимулятор росту (гумат натрію, гетероауксин).


Догляд

Троянди досить капризні, тому  за ними потрібен постійний догляд. Своєчасне проведення всіх агрозаходів (полив, рихлення, підживлення, боротьба а шкідниками і хворобами, укриття на зиму і т. інше) допоможуть зробити ваш квітник чудовим. Важливо, щоб у перший місяць після посадки, земля навколо куща була вологою. Необхідно систематично рихлити грунт біля троянд, знищувати бур"яни. Потрібно слідкувати за появою дикої порослі. Якщо своєчасно не обрізати дику поросль, троянда може загинути. Кущі троянд слід підживлювати не менше трьох разів за літо. Добре підживлювати троянди нітроамофоскою, коров’яком, який перебродив і розчинений в 10 частинах води. Добрі наслідки дає позакореневе підживлення, застосування мікроелементів. В серпні-вересні слід виключити із підкормок азот. Кущі чайно-гібркдних троянд гинуть при морозі -8-10 градусів, тому на зиму їх слід вкривати хвоєю, тирсою, сухою землею, рубероїдом або іншим матеріалом.


Боротьба з шкідниками

Проти шкідників (тля, павутинний кліщ, цикади, пильщики, тріпси і ін.) застосовують гіркий полин (100г на 1л кип"ятку), стручки гіркого перцю (100г на 1л кип’ятку настояти 3 дні, потім 100г настою на 10л води), тютюновий настій (200г на 1л води настояти, потім розчинити в 10л води). При масовому розмноженні шкідників застосовують інсептициди. Дози і кратність їх застосування вказані на їх упаковці.


Боротьба з хворобами

Проти хвороб (борошниста роса, ржавчина, чорна п’ятнистість і інші) обприскують фуницидами (рекс, альта, полікарбоцид, імпакт). Всі зрізані пагони і опале листя троянд слід спалювати.

Детальніше про догляд за трояндами читайте мої статті в журналі "Огороднік": №7 за 2001р. - "Больная роза отдюнь не королева", №8 за 2001р. - "Врагам обьявляем войну", №11 за 2004р. - "3имостійкість роз".

 

Автор: Каньовський Віталій Миколайович

Підписка на новини